KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521008
nr 1152 1008
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Bygata, signerad, 1977, 46x55 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:13:04
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo